5 - 7 cze 2020

Puchar Prezydenta Miasta Gdyni

aleja Jana Pawła II 11, 81-345 Gdynia, Polska

Informacje ogólne

Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Gdyni to coroczna impreza, która na trwale wpisała się do krajowego i międzynarodowego kalendarza imprez żeglarskich. Regaty rozegrane zostaną w klasach olimpijskich: 470, Laser, Laser Radial oraz młodzieżowych takich jak: 420, 29er i Laser 4.7. Impreza ta zaliczana do Pucharu Polski będzie stanowić jedną z głównych imprez eliminacyjnych do regat rangi Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy.

Puchar Prezydenta Miasta Gdyni to jedna z najważniejszych imprez organizowanych przez Yacht Klub Polski Gdynia. Co roku ściąga ona nad Zatokę Gdańską najlepszych zawodników klas olimpijskich i przygotowawczych. 

W ubiegłym roku w regatach wzięło udział ponad 200 zawodników. W klasie 470 byli członkowie kadry narodowej, m.in. Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar (SEJK Pogoń Szczecin/KS AZS AWFiS Gdańsk). To doskonały trening na wymagającym akwenie gdyńskim przed ważnymi imprezami krajowymi i międzynarodowymi.

Częstymi gośćmi na naszej imprezie są zawodnicy z Rosji, Ukrainy, Niemiec i Szwecji. W przeszłości gościliśmy również z takich krajów jak Hongkong czy nawet daleka Malezja.

Zmagania w Pucharze Prezydenta Miasta Gdyni rozpoczną się w piątek 5 czerwca i potrwają trzy dni. Organizatorzy planują przeprowadzenie 11 wyścigów dla klasy 29er i 8 dla pozostałych klas. Uroczyste zakończenie regat odbędzie się w niedzielę 7 czerwca o godzinie 16:00.

Zapraszamy do Gdyni!

Miejsce regat