IX Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Sokółki

IX Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Sokółki

Zalew Sokólski, 16-100 Sokółka, Polska

logo

O regatach

Już 11-12 maja odbędą się IX Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Sokółki. Na dwa dni nad Zalewem Sokólskim powstanie miasteczko żeglarskie. Załogi z całej Polski będą u nas gościć. Sympatycy żeglarstwa będą mieli możliwość obejrzenia jachtów klasy Omega Standard z bliska.

Organizatorem wydarzenia jest Klub Żeglarski "ŻAGIEL" Sokółka, który dzięki pomocy i wsparciu patronów i partnerów, przygotował święto żeglarskie w Sokółce.

Inauguracja Regat Podlaskiej Ligi Żeglarskiej 2024. Cykl składa się z 9 imprez na akwenach województwa podlaskiego i Mazur - Zalew Sokólski, Jezioro Czos, Jezioro Necko, Jezioro Białe, Jezioro Rajgrodzkie, Jezioro Wigry, Jezioro Olecko Wielkie, Zalew Siemianówka.

Po rejestracji załóg jachty będą ważone następnie po pozytywnych pomiarach zostają dopuszczone do zawodów. Planowane jest rozegranie 9 startów. Wprowadzamy w tym roku nowe rozwiązania przeprowadzania regat na wodzie: nagrywanie linii startu, nagranie sytuacji na bojach, arbiter na wodzie.

Pierwszy niedzielny wyścig jest dodatkowo nagradzany dla najszybszej załogi -  bieg memoriałowy pamęci Zbigniewa Czarnieckiego zasłużonego członka Klubu Żeglarskiego "ŻAGIEL" Sokółka.

Akwen w Sokółce dzięki swojej nie dużej powierzchni doskonale nadaje się do obserwacji regat z brzegu . kibice bez problemu mogą śledzić zmagania zawodników na calej trasie regat. 

przewidywana pula nagród to 4 000 złotych ( vouchery do Sklepu Żeglarskiego RAKSA)

I miejsce - 700

II miejsce - 500

III miejsce 300

I miejsce w Memoriale Zbigniewa Czarnieckiego - 2 100

informacje o regatach, noclegi: 500067951, zagielsokolka@wp.pl

Miejsce regat:

Terminy zgłoszeń:

Omega Standard
29 kwietnia - 11 maja 2024
Omega Standard
150 PLNgotówka

Informacje:

Klasy:
Omega Standard
Termin:
11 - 12 maja 2024
Miejsce:
Zalew Sokólski, 16-100 Sokółka, Polska
Otwórz czat z pomocą techniczną