Europa Cup (Poland)

8 - 10 lip 2016 Dziwnów, Polska

Wyniki regat

M
Nr
Załoga
Klub
R1
R2
R3
R4
R5
R6
Pkt
1
CHN 210164
Jianan Wu
JIANGSU WATERSPORTS ADMINISTRATION
7*
3
4
6
5
3
21.00
2
UKR 204532
Georgii Paches
BSYC
2
7
5
1
7
21*
22.00
3
LTU 207815
Martis Pajarskas
BANGPUTYS
3
UFD*
3
8
17
1
32.00
4
POL 209038
Kania Dawid
AZS Poznań
1
UFD*
11
13
6
2
33.00
5
LTU 210163
Karolis Janulionis
BANGPUTYS
16*
5
1
11
8
8
33.00
6
DEN 205317
Patrick Dopping
EGAA SEJLKLUB
11
6
8
DNF*
3
6
34.00
7
UKR 210152
Valeriy Kudryashov
OSHVSM
13
17*
6
2
11
5
37.00
8
BRN 208902
Abdulla Janahi
BAHRAIN SAILING
8
13*
9
9
2
11
39.00
9
GBR 209191
Anthony Parke
MRSC
20*
1
12
7
13
7
40.00
10
GBR 206918
Jack Cookson
WPNSA
9
UFD*
2
4
14
16
45.00
11
CHN 213460
Jinfu Zhou
JIANGSU WATERSPORTS ADMINISTRATION
6
2
13
12
12
17*
45.00
12
POR 206353
Santiago Villax Sampaio
C.N. PORTUGAL
5
11
10
16
18*
9
51.00
13
POL 208718
Jakub Rodziewicz
SEJK "Pogoń" Szczecin
18
22*
17
5
9
4
53.00
14
UKR 171228
Ivan Zhukalin
MARIUPOL SHUSN
28*
19
7
3
15
12
56.00
15
POR 202211
Martim Anderson
CLUBE NAVAL DE PORTIMAO
10
8
27
DNF*
1
15
61.00
16
USA 180521
Marek Zaleski
Nauticus Yacht Club Olsztyn
14
20*
14
17
4
13
62.00
17
GBR 210880
Matt Whitfield
PENARTH
15
4
15
DNF*
19
24
77.00
18
GBR 209835
Edward Higson
BAHRAIN SAILING
21
10
25
15
10
30*
81.00
19
LTU 209006
Mantas Marozas
NERINGOS SPORTO MOKYKLA
27*
16
16
10
25
19
86.00
20
GBR 209087
Hamish Eckstein
DABCHICKS S.C
19
12
20
18
22*
22
91.00
21
CZE 208429
Jean-Baptiste Janca
Nauticus Yacht Club Olsztyn
24*
18
22
22
20
14
96.00
22
POL 209039
Wojciech Lipke
SEJK "Pogoń" Szczecin
35*
9
23
27
23
18
100.00
23
HKG 209749
Gerald Williams
J ASIA
4
UFD*
DNF
DNF
16
10
106.00
24
POL 207348
Pawel Nowicki
TKŻ Toruń
23
26*
18
20
21
25
107.00
25
GBR 209487
Oliver Davenport
BAHRAIN SAILING
29
25
19
14
30*
23
110.00
26
POL 19689
Maksym Kulicki
SEJK "Pogoń" Szczecin
12
27
28
25
28
31*
120.00
27
GBR 208680
Joe Woodley
BAHRAIN SAILING
17
14
DNF*
DNF
29
27
125.00
28
POL 201121
Rafal Blazejczyk
Nauticus Yacht Club Olsztyn
30
31
21
19
36*
28
129.00
29
POL 205643
Lobert Tomasz
KS AZS AWFiS Gdańsk
33
23
29
24
34*
20
129.00
30
POL 206497
Kacper Mazurek
KS AZS AWFiS Gdańsk
22
21
32*
26
32
29
130.00
31
GBR 202458
Harry Gozzett
DABCHICKS S.C
OCS*
29
26
21
31
26
133.00
32
POL 168771
Micha?ł Maciaszczyk
Centrum Żeglarskie Szczecin
31
24
31
28
26
34*
140.00
33
LTU 198565
Robertas Urbonavicius
ZIEMYS
36
UFD*
24
23
27
32
142.00
34
POL 176639
Wiktor Śniadkowski
UKŻ "Wiking" Toruń
26
28
DNF*
DNF
24
33
149.00
35
LTU 193676
Julius Varzaitis
NERINGOS SPORTO MOKYKLA
32
15
DNF*
DNF
35
35
155.00
36
POL 198203
Jan Stremlau
UKŻ "Wiking" Toruń
25
30
DNF*
30
37
36
158.00
37
POL 177553
Aleksander Pikuła
Centrum Żeglarskie Szczecin
34
32
30
29
33
37*
158.00